خدمات تزریق فیلر

 فیلر در پوست و زیبایی

بالارفتن سن، عوامل محیطی، بیماری و یا تغذیه نامناسب از جمله عوامل تاثیرگذار بر چین و چروک‌های بدن هستند. امروزه از متد‌های مختلفی برای کاهش این خط و خطوط استفاده می‌شود. شاید بتوان گفت ساده‌ترین و نتیجه بخش‌ترین راهکار تزریق ژل در این نواحی است. البته این ژل‌ها کاربردهای دیگری هم دارند. و فرم دادن به صورت و گونه‌ها را می‌توان از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها دانست. اگر به دنبال اطلاعات جامع‌تری در این خصوص هستید ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

فیلر ها پرکننده ها طیفی از مواد طبیعی یا سنتینک هستند که برای پر کردن نقایص بافتی و چروکها بکار می روند.

انواع پر کننده ها شامل موارد زیر است:

کلاژن: که انواع انسانی و حیوانی دارد

هیالورونیک اسید: یک پلی ساکارید طبیعی در درم است که شکل آن یکنواخت است و ساختمان الاستووزیکوز ایجاد می کند که رشته های کلاژن ، الاستین و سلولها در آن قرار می گیرد، مقدار آن با افزایش سن کم می شود ، در نتیجه به مرور زمان میزان رطوبت پوست کمتر و چروکها بیشتر میشوند.

Radiesse: حاوی کلسیم هیدروکسیل آپاتیت است.کلسیم ماده سازنده استخوان است و باعث تحریک فیبروپلاست ها میشود در نتیجه اثرات طولانی مدت دارد که فیلرها، پرکننده یا حجم‌دهنده‌های پوستی هستند که ساختاری شبیه ژل دارند و از آنها برای جوانسازی، فرم‌دهی و حجم‌دهی پوست و اندام‌ها استفاده می شود.

نتیجه استفاده از فیلرها به منظور جوانسازی، فرم ‌دهی و حجم‌ دهی به بدن در همان جلسه اول کاملا مشخص می شود. به همین دلیل است که تزریق ژل در بسیاری موارد در مقایسه با جراحی‌های زیبایی اقبال بیشتری در بین مردم دارد. مهمترین نکته تهیه ژل استاندارد است که روند کار را مطمئن و عوارض جانبی را از شما دور می کند.

تزریق ژل و فیلر چیست؟

به نوعی از پرکننده‌های پوستی که از ترکیبات مختلفی تشکیل شده‌اند را فیلر یا ژل گویند. لازم به ذکر است که انتقال این مواد به زیر پوست به وسیله تزریق انجام می‌شود. تزریق این مواد به بخش‌های مختلف پوست موجب افزایش حجم این ناحیه می‌گردد و اثرات پیری را کاهش می‌دهد. با گذشت زمان تولید کلاژن در پوست به حداقل می‌رسد و با بالا رفتن سن، جوانی و شادابی ظاهر شما ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.

 فیلر‌ها از جنس‌های مختلفی و فرمول‌های مختلف ساخته شده اند و موجب می‌شوند که فیلرها خواص متفاوتی داشته باشند و برای بخش‌های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

فیلرها از جمله سریع‌ترین و امن‌ترین متدهای جوانسازی پوست بشمار می‌روند. و می‌توانند ظاهر جذابی برایتان رقم بزنند. فیلرها از انواع مواد موجود در بدن انسان و دیگر جانداران و حتی برخی مواد مصنوعی ساخته می‌شوند. تزریق ژل به صورت سرپایی انجام می‌گیرد. و در بخش‌های مختلفی از صورت مانند خط اخم، خط خنده، فرم‌دهی گونه، فک و … کاربرد زیادی دارد. این عمل زیبایی می‌تواند چهره فرد را دستخوش تغییرات مثبتی قرار دهد. و موجب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی در افرادی شود که نگران چهره خود هستند. تزریق فیلر از پرکاربردترین شیوه‌های جوانسازی و فرم‌دهی صورت است. که امروزه در کلینیک‌های زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار حتما می‌بایست توسط پزشک ماهر انجام گیرد. چراکه در صورت عدم اجرای صحیح احتمال ایجاد مشکلاتی در صورت شخص بسیار زیاد است. و امکان دارد علاوه بر زیبایی سلامتیش هم به خطر بیفتد.

برای تزریق ژل و فیلر ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک یا پرستار خواهید داشت. که در این جلسه، سوابق پزشکی شما بررسی می‌گردد. همچنین مشاوره‌های پیش از انجام تزریق به شما ارائه خواهد شد. در این جلسه حتما می‌بایست همه سوابق داروییتان را نیز با پزشک در میان بگذارید. و بسیار حائز اهمیت است که او را نسبت به شرایط فعلی بدن خود آگاه کنید. در این جلسه همچنین شما انتظاراتتان را از تزریق فیلر با پزشک در میان می‌گذارید. و او نیز درباره روند انجام تزریق و همینطور نتایج منطقی حاصل از این تکنیک با شما صحبت خواهد کرد. سپس آزمایش‌هایی نیز برای بررسی وضعیت سلامتی شما انجام می‌شود. همچنین بررسی می‌شود که آیا شما گزینه ایده‌آلی برای انجام چنین تکنیکی هستید یا خیر. می‌توان گفت جلسه مشاوره نقش بسیار پررنگی در موفقیت تزریق فیلر ایفا خواهد کرد. سپس ناحیه تزریق تعیین شده و مقدار مواد پر‌کننده برای تزریق ژل نیز مشخص می‌شود و منطقه تزریق در صورت نیاز بی حس شده سپس پزشک عمل تزریق را انجام میدهد.

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل و فیلر مزایای زیادی برای پوست دارد. و این باعث شده تا  این روش روز به روز متقاضیان بیشتری داشته باشد. این مزایا شامل موارد زیر است.

 1. استفاده از ژل برای حجم‌دهی: ازفیلرهای پوستی می‌توان برای برجسته کردن و افزایش حجم لب، چانه و گونه‌ها استفاده کرد. بیشتر افراد این کاربرد را با نام «پروتز» می‌شناسند.
 2. رفع چین و چروک‌ها: از تزریق ژل می‌توان برای رفع چین و چروک‌هایی مانند خط پیشانی، خط اخم، خط خنده، خطوط اطراف لب و چشم و بینی استفاده کرد.
 3. حجم‌دهی به صورت: یکی از ناخوشایندترین اثرات پیری پوست، کاهش حجم صورت است. این اثر را معمولاً در لب‌ها، گونه‌ها و پلک‌ها می‌بینیم. تزریق ژل یکی از موثرترین راه‌های جبران حجم از دست رفته است. از این روش می‌توان برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم، لیفت ابرو و رفع افتادگی پوست صورت و گردن استفاده کرد.
 4. جوانسازی دست‌ها: از فیلرهای پوستی علاوه بر جوانسازی صورت، می‌توان برای جوانسازی پوست بدن نیز استفاده کرد.
 5. زیبایی بینی: اصلاح فرم بینی بدون جراحی یکی از کاربردهای جالب تزریق ژل است

معایب تزریق ژل

تزریق ژل در حالت کلی موجب زیباتر و جوان‌تر شدن فرد می‌گردد. و در صورتی که این عمل در مراکز معتبر انجام گیرد بدون عارضه خواهد بود. همان‌طور که می‌دانیم تزریق ژل هم مانند هر روش درمانی دیگر ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد هر چند این روش جزو روش‌های بدون عارضه محسوب می‌شود. اما ممکن است عوارضی زودگذر در برخی افراد بر جای بگذارد.

 1. کبودی یا خون‌مردگی در ناحیه ی تزریق که حداکثر تا یک هفته بعد از بین می‌رود.
 2. واکنش‌های آلرژیک که برخی افراد ممکن است از خود نشان دهند. یا براثر تزریق ژل غیر استاندارد ایجاد شود.
 3. عدم ایجاد فرم دلخواه که می‌توان با ماساژ آن را تا حد زیادی برطرف کرد.

مراقبت های قبل تزریق فیلر

قبل از تزریق فیلر می‌بایست یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید. تا مراقبت‌های لازم را بر اساس سابقه ی بیماری احتمالی شما ارائه دهد. اما یک سری مراقبت ها به صورت عمومی است که باید از آن ها اطلاع داشته باشید از جمله :

 • داروهایی چون آسپرین، داروهای ضد التهاب و رقیق‌کننده خون را به مدت دو هفته قبل از تزریق مصرف نکنید. همچنین برخی مکمل‌ها و مواد غذایی نیز نباید در بازه زمانی نزدیک به تزریق مصرف شوند. در روزهای منتهی به تزریق فیلر، از مصرف الکل جدا خودداری کنید. چرا که الکل نیز می‌تواند منجر به رقیق شدن خون شود. همچنین سیگار و دخانیات نیز روند بهبودی را پس از تزریق فیلر به تاخیر می‌اندازند.
 • یک روز پیش از تزریق فیلر شروع به مصرف آنتی‌بیوتیک کنید. تا از بروز عفونت در ناحیه مورد تزریق جلوگیری شود.

مراقبت های بعد تزریق فیلر

بعد از تزریق فیلر یک سری مراقبت‌ها باید انجام گیرد که شامل موارد زیر است:

 1. پس از تزریق در صورت تشخیص پزشک می‌بایست کیسه یخی را به مدت چند دقیقه بر روی ناحیه حجم داده شده قرار دهید.
 2. شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق بدون هیچ‌گونه مشکلی بیرون بروید.
 3. تا دو روز پس از تزریق از نوشیدن چای یا مایعات داغ دیگر خودداری کنید. به خصوص اگر تزریق در ناحیه لب صورت گرفته است. همچنین مصرف دمنوش‌های گیاهی در روزهای ابتدایی پس از تزریق به شما توصیه نمی‌شود.
 4. روزانه حداقل 10 لیوان آب بنوشید. همچنین از نمک کمتری در مواد غذاییتان استفاده کنید. استفاده از مواد مغذی بجای فست‌فود‌ها، به بالا رفتن سرعت بهبود شما کمک شایانی خواهد کرد.
 5. حتما از مواد غذایی حاوی امگا 3 در وعده‌های غداییتان بهره بگیرید. تا تورم به وجود آمده سریع‌تر بهبود پیدا کند.
 6. یک تا دو روز اول از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرمای زیاد خودداری کنید.
 7. حداقل تا 48 ساعت پس از تزریق فیلر، از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی پرهیز کنید. این فعالیت‌ها موجب وارد شدن فشار به ناحیه تزریق می شوند. و امکان دارد باعث جابجایی فیلر شوند.
 8. پس از تزریق فیلر، از قرار گرفتن در معرض حرارت بیش از حد بپرهیزید و همچنین از شستن صورت خود با آب داغ خودداری کنید. علاوه بر این بهتر است برای چند روز به سراغ استخر و سونا نروید.
 9. پس از تزریق فیلر حداقل برای دو روز، باید طوری بخوابید که هیچ فشاری به منطقه تزریق وارد نشود. در واقع بهتر است از خوابیدن بر روی ناحیه‌ای که تزریق فیلر در آن انجام شده بپرهیزید. تا مانع وارد شدن فشار بیش از حد به این ناحیه و در نهایت جابجایی فیلر شوید.

در کلینیک زیبایی دکتر شیدوش  با استفاده از دانش پزشکی  و جدیدترین متدهای روز فرانسه  و هالیوود استایل  برای زیباتر شدن شما و رسیدن به نتیجه دلخواه در کنارتان خواهیم بود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره رایگان  با شماره های زیر در ارتباط باشید

 • 021-22777156 ( خط مستقیم )
 • 09021195445 ( مشاوره و ارسال عکس )

 

نمونه عکس های خدمات جوانسازی